Instagram Hesap Silme 2021: Kalıcı ve Geçici Hesap Kapatma

Instagram Sosyal Medya
ınstagram hesap silme

Her ne nedenden olursa olsun bazen hesabımızı kapatmayı veya silmeyi tercih edebiliriz. Bu yazıda olduğunuza göre bu işlemin nasıl yapıldığından tam olarak emin değilsiniz. Bu nedenden dolayı size; Instagram hesap silme ve kalıcı ya da geçici hesap kapatma konusunda, gerek telefondan gerek bilgisayardan rehberlik etmeye çalışacağız.

Instagram, şu zamanlarda en popüler sosyal medya mecralarından biri. Sadece popüler olmakla kalmayıp bağımlılık yaparak gündelik işlerimizde olan verimi düşürebiliyor. Dolayısıyla alışkanlıklarımız azaltmak, daha iyi gün içi verim ve diğer sebeplerden kaynaklanan sorunlar için Instagram hesabınızı dondurabilir veya onu kalıcı olarak silebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken nokta şu; Dondurma işlemi geri alınabilen bir işlemdir. Ancak kalıcı olarak silmek, kalıcı olarak gömmek demek yani geri alınamaz bir işlemdir. Bu yüzden bu ayrımın dikkatli yapılması gerek. Her ikisini de bu yazıda öğrenebilirsiniz

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu bölümde Instagram hesabınız silmeniz için size rehberlik edeceğiz. Fakat başlamadan önce bilmeniz gereken bir şey var; hesap silmeyi direk Instagram uygulaması üzerinden gerçekleştiremiyorsunuz. Dolayısıyla bu işlem için bir bilgisayar veya mobil web tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıdaki adımları hem telefondan hem de bilgisayardan tıpatıp uygulayabilirsiniz. İşte kalıcı Instagram hesap silme adımları;

  1. Bir mobil veya masaüstü web tarayıcısında Instagram web sitesine gidin ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirterek hesabınıza giriş yapın.
  2. Giriş yaptıktan sonra hesap silme linkini kullanarak sayfaya gidin.
  3. Yüklenen sayfada, karşınıza çıkacak olan açılır menüden hesap silme nedenini belirtin.
  4. Ardından tekrar şifrenizi girerek “sil” butonuna tıklayın.

Adımları uyguladıysanız muhtemelen altta çıkan tarih dikkatinizi çekmiştir. Bu hesabınızı silineceği tam tarihtir. Bu tarihe kadar hesabınız genel görünümden gizlenecektir.

Geçici Instagram Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram hesabınız şuan için kapatmak ve daha sonrasında tekrar açtırmayı düşünüyorsanız, onu kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak dondurabilirsiniz.

Geçici olarak Instagram hesap dondurma işlemi için şu adımları izleyin;

1. Telefondan veya masaüstü bir web tarayıcıdan ınstagram adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından profil sayfasına gidin ve “Profili düzenle” butonuna tıklayın.

Instagrma geçici hesap kapatma işlemi nasıl yapılır ?
#1

2. Ardından sayfa altında “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

Instagrma geçici hesap kapatma işlemi nasıl yapılır ? #2
#2

3. Hesabı kapatma nedeninizi belirtin ve şifrenizi girin.

4. “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

Instagrma geçici hesap kapatma işlemi nasıl yapılır ? #3
#3

Geçici hesap kapatma adımları bu şekilde idi. Bu dediğim gibi bir dondurma işlemiydi, hesabınızı tekrar açtırmak isterseniz; hesabınıza, kullanıcı adı ve şifre ile tekrar giriş yaparak etkinleştirebilirsiniz. O zamana denk tüm aktiviteler gizli kalacaktır.

Instagram Dondurulan Hesap Silinir mi ?

Dondurulan ınstagram hesabı silinmez. Instagram hesabınıza uzun bir süre girmezeniz dahi bir hesap kendiliğinden silinmez.

Instagram hesabı en fazla kaç ay dondurulur ?

Dondurulan Instagram hesabına tekrar giriş yapana kadar hesabınız süresiz olarak dondurulacaktır. Dondurma İşleminde bir kısıtlama yoktur.

Instagram hesap silinince aramada çıkar mı?

Silinen ve dondurulan hesap genel görünümden gizlenecektir. Bahsedilen hesap Instagramda yapılan aramalarda yer almayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X