Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma – 2021

Instagram Sosyal Medya

Instagram’da hesap kurtarmak isterseniz aslında tek ihtiyacımız olan kayıtlı bir e-posta hesabı veya telefon numarası bunlardan tek birini kullanarak kolay bir şekilde çalınan ınstagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Yazıda ise Çalınan Instagram hesabını geri alma yöntemlerine bakacağız.

Günümüzde Instagram hesap kurtarma işlemi her ne kadar basit bir duruma gelse bile bazı durumlarda geri alamıyoruz. Özellikle şu soruları çok görüyoruz; Instagram hesabıma giriş yapamıyorum , Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım gibi.

Bunun en temel nedeni önceden Instagram hesap çalınma durumlarına önceden önlem almamamız. Eğer hesabınızda ınstagram hesap kurtarma ile ilgili kayıtlı e-posta veya telefon numarası gibi bilgiler yoksa Instagram hesabını geri almamız zorlaşabilir. Ama bununda bir çözümü var.

Çalınan Instgaram Hesabını Geri Alma

Çalınan Instagram Hesabını geri alma Yöntemleri

Instagram hesabınız çalındığında korsanlar farklı farklı yol deneyerek hesabı geri almanıza engel olmak ister. Hesabın gönderilerini silmek, kullanıcı adını değiştirmek gibi çeşitli yollar denerler. Biz ise her türlü soruna çözüm olmak istiyoruz. Bu yüzden çalınan Instagram hesabını nasıl geri alırım? sorusunu alt başlıklara böldük.


Instagram Hesabım Çalındı – Ne Yapmalıyım ?

İlk olarak ınstagram’ın web sayfasında veya mobil uygulamasından giriş yap kısmından şifreni mi unuttun ? bağlantısından ınstagram hesabınızın , e-posta , telefon numarası veya hesabınız adını yazarak kayıtlı olan e-posta veya telefon numarasına bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderecektir.

Resimdeki gibi “şifreni mi unuttun ?” veya mobilde, “giriş yapmak için yardım al.” bağlantısına tıklayın.

Çalınan Instagram Hesabını geri alma

Ardından “Giriş Yaparken Sorun mu Yaşıyorsun ?” ekranında ınstagram hesabınıza ait e-posta , telefon numarası veya hesabın adını girmeniz gerek

Instagram hesabını geri almak

Giriş Bağlantısı Gönder ” butonundan , size şifre yenileme linki gönderecektir.

Instagram hesabım çalındı. E-postam değiştirildi

Çalınan ınstagram hesapları genel olarak e-posta ve şifreleri değiştirilerek hesabın sahibinin ınstagram hesabına ulaşılması zorlaşabilir. Eğer hesap fazla bir takipçi sayfası içeriyorsa hesabın sahibinin ulaşılmaması için çok daha gelişmiş yöntemler kullanarak ınstagram hesabını ele geçirebiliyorlar.

Bu ve bu gibi durumlarda öncellikle ınstagram hesap kurtarma seçeneklerinden en az bir tane olması gerekmektedir.

Sizin dışınızdan herhangi biri ınstagram şifrenizi bir şekilde kırarsa ve şifrenizi e-posta gibi hesap bilgilerini değiştirirse , siz gerekli hesap bilgilerine yukarıda gibi şifre sıfırlama linki isterseniz bu link değiştirilen e-posta hesabına gidecektir. Bu durumda bu yöntem tam olarak bir çare değil.

Instagram hesap şifreniz ilk başta birileri tarafından değiştirildiğinden kayıtlı olan e-posta adresinize şifreniz değiştirildi başlıklı bir posta gelir. Bu postanın en altında “Bunu yapan siz değilseniz hesabınızı buradan güvenli hale getirin” biçiminde metin göreceksiniz. Bağlantıdan ınstagram hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı epostam değiştirildi

Bu sayede çalınan ınstagram hesabını geri alma yöntemini kullanarak hesabınız kurtarabilirsiniz. Ayrıca bu metin sadece e-posta adresinize gelmektedir. Sms aramanıza gerek yoktur.

Instagram Hesabım Çalındı Formu.

Peki ınstagram hesap kurtarma yani kayıtlı e-posta veya telefon numarası yoksa ne yapmalıyız ?

Bunun için galiba yapacak pek fazla bir şey kalmıyor. Instagram hesabım çalındı formu doldurmanız gerekecek yani instagram’a bırakıyorsunuz aslında. Bu bağlantıdan Çalınan Instagram Hesabımı Nasıl Geri Alırım? başlığı altından size yardımcı olacaklardır.

Instagram hesabım çalındı formunu gönderirken olabildiğiniz kadar şeffaf olmaya çalışın. Size ilk başlarda soru soruyor olacaklar bunları ne kadar doğru cevap vereceğiniz önemli.

Çalınan ınstagram hesabını geri alma formunu gönderdikten bir kaç gün sonra size geri dönüş yapacaklardır. Eğer bir geri dönüşte bulunmaz iseler muhtemelen hesabın size ait olduğunu düşünmüyorlardır.

Instagram Hesabım çalındı ve kullanıcı adı sürekli değişiyor.

Bahsettiğimiz gibi Hackerlar tarafından yapılan daha profosyonel bir saldırı oluyor. Saldırı tam olarak şöyle işler , Öncellikle Hesabın şifresi tespit edilir. Bunun bir çok yolu var.

Var olan hesap bilgilerin tamamı değiştirilir. Ayrıca bununla birlikte atılan gönderiler , mesajlar , hikayeler tam olarak silinir. Bunun can alıcı noktası burada başlıyor Instagram hesabının kullanıcı adını dahi belirli süre aralıklarıyla değiştirilir. Genelde 30 dk. gibi bir arayla önemli bilgileri değiştirerek hesabı ortadan kaybolması sağlanabilir.


Bu saldırı türünü daha fazla ünlü vaya daha fazla takipçisi olan hesaplarda yapmayı tercih ederler . Bunun yanı sıra siyasetçi gibi önemli statüye sahip insanların hesaplarına yapıldığını tarihte gördük.

Bu ve bu gibi saldırılarda ınstgaram ile iletişim halinde kalmanız önemli hesabı tam olarak takibi ınstagram ekibi takip edebilir. Bu sayede Çalınan Instagram Hesabı Geri Alma isteğinde bulunmuş olursunuz

Instagram Hesabım Çalınıp Kapatıldı.

” Instagram hesabım çalınıp kapatıldı ” Bu durumlarda karşımıza çıkmıyor değil. Saldırı genellikle hacker veya hacker grupları tarafında yapılması mümkün. Instagram her ne kadar hesapları maximum seviyede korumuş olsa da bazı kullanıcılar bilinçsiz kullanımı ile hackerların eline kolay düşebilirler.

Öncellikle Instagram destek formu linki bağlantıya giderek. Sorular doğru cevap vermeniz gerekecektir. Hesabını ilk olarak açtırmanız gerekecektir.

Instagram destek formu

Eğer hesabınız işletme hesabı ise yukarıdaki seçeneği Evet olarak işaretleyin. Kişisel hesap ise hayır seçeneğini aktif edin altındaki gerekli bilgileri doldurun.

Instagram Hesapları Neden Çalınır ?

Bunun kişiden kişiye farklı amaçları olabilir. Bir takım politik söylemlerde bulunmak için , bir takım daha fazla ün gibi , özel mesajları ifşa etme, zevk , eğlence için veya hesabınız büyük bir saldırının bir parçası da olabilir.

Bu ve bu tür saldırılardan kendinizi korumanız önemli.

Instagram Hesabım Nasıl Çalındı ?

Instagram hesabınız bir çok yöntem ile çalınmış olabilir. Instagram hesap çalmanın bir çok yöntemi var. Bruteforce saldırıları , Phishing Saldırıları, Sosyal mühendislik veya hesabınız şifresini bilen kişi ve kişiler tarafından yapılmış olabilir. Çalınan Instagram hesabı geri alma yazımızla bunu geri alabilirsiniz.


Hesabı geri almak kadar önemli olan bir etken var. Onu korumak; Instagram’da özel mesajlarınız ve size ait bir takım bilgiler olabilir. Bu bilgilere kimsenin dokunmasını istemezsiniz elbette. O halde Instagram hesap koruma yöntemlerimize ayrıca bakabilirsiniz.

Instagram hesabımı çalanı nasıl bulurum ?

Hesabınıza kayıtlı e-posta adresine gelen ” Şifreniz değiştirildi” başlıklı metinden , hesabınız değiştiren kişinin işletim sistemi , tarayıcısı , yaşadığı ülke ve şehir olarak size gelmektedir. Belki bu size fikir verebilir.

Instagram hesabımı nasıl daha güvenli hale getiririm ?

Hesabınızda kesinlikle güçlü bir şifre olması önemli. Hesabınız ile ilgili herhangi bir bilgiyi sizden başka kimse bilmesin. Takipçi siteleri , fake scriptler gibi phishing araçlarına karşı dikkatli olun. Ayrıca Güçlü Şifre Oluşturma adımlarımız takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 thoughts on “Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma – 2021

  1. E POSTAYI DEGİSTİRMİŞ BİDE KAYITLI OLAN FACEBOOK HESABIMI KALDIRMIS . EE ŞİMDİ TAKTİK VER BAKALIM NASIL OLUCAK ? gitti hesap

  2. Benim hesabım çalındı ancak kayıtlı e postama herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmediği için şifre değiştirme işlemini geri alamıyorum. Burda ne yapmak gerekiyor ?

    1. Instagrama mesaj at bazen geri dönüşte bulunuyorlar ama her zaman değil hesabın senin olduğunu kanıtlama gerek yoksa geri dönüş alamıyorsun

X
Teknoalgo
4 gün önce
Önerilen Yazı