FinansKripto Para

CEEK VR (CEEK) Nedir? Bilmeniz Gerekenler

Popüler metaverse projesi olan CEEK VR nedir, CEEK token nedir ve nereden alınır? İşte detaylar.

CEEK VR Nedir?

CEEK VR, müzik sanatçıları ve dijital ürün geliştiricilerini doğrudan hayranları ile buluşturan bir metaverse projesidir. Ayrıca CEEK VR, sanal gerçeklik (VR) başlıklarının ve içerik dağıtım platformunun donanım ve yazılım paketlerini geliştirir. Ortaklıkları arasında Universal Music, Apple, T-Mobile ve Baptist Health bulunmaktadır.

CEEK, 2015 yılında uzay mühendisi Mary Spio tarafından kuruldu. Spio bir ABD Hava Kuvvetleri gazisidir, 10 fazla teknoloji patentine sahiptir.

CEEK, sanatçıların blok zinciri tabanlı özel kripto para birimi paraları ve ticari ürünler oluşturmasına olanak tanır. Bu tokenlar akıllı sözleşmelerle çalışır ve hayranlar için benzersiz deneyimler ve içerik oluşturucular için ek gelir akışları oluşturmak için VR etkinliklerinde kullanılabilir.

Geliştiriciler için ise CEEK VR araçlarını, açık uygulama programlama ara yüzlerini (API) ve yazılım geliştirme kitlerini (SDK) kullanarak dijital varlıklar oluşturarak CEEK token’nını kazanabilirler.

CEEK sanal evreninde, tiyatro , konser salonu, spor salonu ve diğer mekanlarında sürükleyici VR deneyimleri sunmaya çalışıyor.

Bir konser için akıllı biletler kullanılabilir. Bu akıllı biletler NFT’ler olarak tokenlaştırılabilir. Bunlar blok zinciri defterindeki satışları izlemesine ve doğrulamasına ve telif ödemeleri almalarını sağlamalarına olanak tanıyabilir olacaktır. Hatta tıpkı gerçek dünyamızda olduğu gibi konsere bir sponsorluk alınabilir. Ve bu gelirlerden yüzdesel olarak para kazanılabilir.

CEEK VR başlangıçta Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülürken, 2021’de Binance Smart Chain’e (BSC) taşındı ve işlem maliyetlerini azaltmak için tüm tokenlerini ERC-20 standardından BEP20’ye dönüştürdü.

CEEK Token Nedir?

$CEEK Token, CEEK VR projesi ve ekosisteminin yerel token birimidir. CEEK VR platformunda tüm alım, satım ve benzeri işlemlerde kullanılacak bir kripto varlıktır.

$CEEK, piyasaya ICO ile çıkarılmıştır. 16 Nisan 2018 – 28 Nisan 2018 zaman aralığında ≈ 0.15$ ile yapılan satışta, 17 milyon dolar fon toplamıştır.

Başlangıçta Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülürken, 2021’de Binance Smart Chain’e (BSC) taşındı ve işlem maliyetlerini azaltmak için tüm tokenlerini ERC-20 standardından BEP20’ye dönüştürdü.

CEEK Token Nereden Alınır?

CEEK token’ı, bulabileceğiniz birçok popüler borsa vardır. Yine yerli borsalardan Paribu, bu token’ı listelemiştir. Global şu borsalardan alabilirsiniz:

Ömür boyu %10 komisyon indirimi ile kripto para alım satımı yapmak için kayıt ol: Binance.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu